Prefabrik Kreş

Hızlı bir şekilde kurulabilen ve istendiği takdirde bir yerden diğerine taşınabilen prefabrik kreş modelleri, geçici ihtiyaçları karşılamak için birebirdir. Özellikle uzun bir süre yapı inşa etme imkanı olmayan yerlerde veya acil durumlarda kullanılmak üzere inşa edilebilen prefabrik kreş modelleri, hayat kurtarıcı yapılardır.

Prefabrik kreş modellerinin sunduğu bir diğer avantaj ise düşük maliyetli bir şekilde kreş inşa edebilme imkanıdır. Hafif çelik veya ahşap gibi materyallerden üretilen prefabrik kreş binaları, monoblok yapılardır. Birden fazla yapının birleştirilmesiyle oluşturulabilen bu binalar; sınıflar, oyun alanları, yemekhaneler ve tuvaletler gibi farklı bölümlerde oluşur. 

Prefabrik kreş modelleri, çok sayıda avantajı da beraberinde getirir. Hızlı bir biçimde kurulabilmeleri bu yapıların başlıca avantajıdır. Profesyonel bir ekibin kurduğu bu yapılar, yalnızca bir veya birkaç gün içerisinde kullanıma hazır hale getirilir. Herhangi bir altyapıya ihtiyaç duymamaları ve kolayca taşınabilir olmaları nedeniyle bu yapılar, geçici projeler için birebirdir.

Elbette, prefabrik kreş modelleri, kalıcı eğitim projelerinde de kullanılabilir. Maliyet olarak kreş inşa ettirmekten daha hesaplı olması ve sürdürülebilir olması bu yapıların başlıca avantajları arasındadır. İnşaat atığının ortaya çıkmaması ve daha çevreci yöntemler ile inşa edilmeleri de bu yapıların tercih edilme sebepleri arasındadır.

Alyans Prefabrik, prefabrik şantiye ve acil durum yapıları dendiğinde akla ilk gelen firmalar arasındadır. Sunduğu yüksek ürün kalitesi ve uygun fiyatlı seçenekler nedeniyle tercih edilen Alyans Prefabrik; kullanışlı kreş ve okul binaları ile de ön plana çıkar.

Prefabrik Kreş Bina Modelleri

Prefabrik kreş modelleri, ihtiyaca ve müşterinin tercihlerine göre tasarlanır. Farklı boyutlarda ve tasarımlarda olabilen bu yapılar, çok sayıda öğrenciye hizmet verebilir. Çocuklara güvenli ve öğretici bir alan sunmayı hedefleyen bu yapılar, hızlı inşa edilebilir olmaları ve uygun maliyetleri nedeniyle ön plana çıkar. 

Prefabrik kreş bina modelleri, genelde modüler ve ahşap olmak üzere ikiye ayrılabilir. Bunun yanında, modüler yapılar da en yaygın prefabrik kreş modelleri arasındadır. Fabrikada üretilip hızlı bir şekilde kurulan modüler yapılar; istenilen büyüklükte ve tasarımda imal edilebilir. Modüler yapıların en büyük avantajlarından birisi yapıları gereği enerji verimliliği sunmalarıdır. Sandviç panel ve benzeri teknolojilerden faydalanılarak üretilen bu yapılar, üstün yalıtım olanağı sunar.

Ahşap kreşler ise biraz daha doğal bir görünüme sahip olmalarının yanı sıra tasarım olarak da büyük bir özgürlük sunar. İstenilen şekilde imal edilebilen bu yapılar, doğal ve sıcak bir atmosfer oluşturmanın en kolay yoludur. Çocukların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan ahşap prefabrik kreş bina modelleri, enerji verimliliği sunmaları açısından da avantajlıdır. Doğal yalıtım sağlayan ahşap, prefabrik yapıya ısıtma sistemi inşa etme ihtiyacını da ortadan kaldırabilir.

Prefabrik Kreş fiyatları

Prefabrik kreş fiyatları, ürünün modeline ve kullanılan materyale göre değişiklik gösterebilmektedir. Kreş prefabrik fiyatları belirlenirken söz konusu olan başlıca etmenler şu şekildedir:
Kalite: Ürünün kalitesi, fiyatını da etkiler. Kaliteli prefabrik kreşler, kullanılan malzemenin türü ve kalitesi nedeniyle diğer prefabrik yapılara kıyasla biraz daha pahalı olabilir.

Boyut: Ürünün ebatları da fiyatını etkileyen başlıca etmenler arasındadır. Prefabrik kreşler, çok sayıda çocuğun kullanması için tasarlanır. Bu nedenle diğer prefabrik yapılara kıyasla biraz daha maliyetli olabilir.

Tasarım: Prefabrik kreşin tasarımı da fiyatın belirlenmesinde büyük rol oynar. Alyans Prefabrik, tüm müşterilerine tam kişiselleştirme imkanı sunar. Dolayısıyla, arzu edildiği gibi tasarlanabilen prefabrik yapıların maliyeti, tasarımın boyutu ve detaylarına bağlıdır.

Hizmetler: Elektrik ve su tesisatı ya da özel kaplama gibi hizmetlerin tamamı, prefabrik yapıların fiyatlarına yansır.

Hızlı çözümler için Prefabrik Kreş Binaları

Prefabrik kreş binaları, kreş ihtiyacını karşılamak için hızlı bir çözüm olarak sunulur. Birbirinden farklı ve şık tasarımlara sahip olan prefabrik yapılar, kolay ve hızlı bir şekilde kurulabilmeleri sebebiyle tercih edilir. Bir prefabrik kreş binası, yalnızca bir veya iki gün içerisinde monte edilip kullanıma hazır hale getirilebilir.

Hızlı bir çözüm olarak ön plana çıkması, prefabrik kreş binalarının acil durumlarda kullanılmak üzere tercih edilmesini de sağlar. Diğer prefabrik acil afet binaları ile kullanılabilen bu yapılar, evlerini ya da kreşlerini yitiren çocuklara eğitim alma olanağı tanır.

Hazır Prefabrik Kreş Modelleri ve Özellikleri

Çocukların iyi bir şekilde eğitim almasına olanak tanıyan ve farklı durumlarda avantajlı bir kullanım sunan prefabrik kreş modelleri, kendi içlerinde birkaç farklı gruba ayrılır. İlk olarak, hazır prefabrik kreş modellerini tek katlı ve çift katlı olarak yapılarına bağlı iki farklı gruba ayırmak mümkündür. Bunun yanında, tamamen müşterinin istek ve taleplerine bağlı olarak tasarlanıp  üretilen özel tasarım kreş modelleri de söz konusudur.

Tek katlı ve küçük prefabrik kreş modelleri, en çok tercih edilen hazır prefabrik kreş modelleri arasındadır. Genelde modüler olan bu prefabrik kreş modelleri, az sayıda öğrencinin faydalanması için tasarlanır. İstenildiği takdirde ahşap olarak da imal edilebilen bu yapılarda, materyal türüne göre fiyat farklılığı söz konusu olabilir.

Daha büyük ve çift katlı prefabrik kreş modelleri ise çok sayıda öğrencinin eğitim alması için tercih edilir. Özellikle büyük çaplı projelerde kullanılan bu hazır prefabrik kreş modelleri de modüler veya ahşap gibi farklı seçeneklere sahip olabilir.

Bize Ulaşabilirsiniz.

Prefabrik modellerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak, fiyat teklifi almak veya sipariş vermek isterseniz, iletişim sayfamızdaki formu doldurabilir veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek
için 7/24 çalışıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tarafımıza sıkça sorulan bazı soruları aşağıda sizler için cevaplandırdık. Aklınıza takılan diğer sorular için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Prefabrik Kreş Binalarının Sizlere Sunduğu Avantajlar Nelerdir?
Tüm prefabrik yapılar gibi prefabrik kreş binaları da beraberinde çok sayıda avantajı getirir. Bu yapıların en büyük avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz: Prefabrik yapılar, kolay bir şekilde kurulabilir ve gerekirse taşınabilir. Böylece aynı prefabrik yapıyı birden fazla projede kullanmak mümkün olur. Prefabrik yapılar, sağlam ve kaliteli materyalden üretilir ve mukavemetli yapılardır. Böylece kolay kolay aşınmazlar veya hasar almazlar. Bu yapıların en büyük avantajlarından birisi de uygun fiyatlı olmalarıdır. Bina inşa ettirmeye kıyasla, bir prefabrik yapı yaptırmak, çok daha uygun fiyatlıdır.
Prefabrik Kreş Binaları Ortalama Kaç Günde İnşa Edilir
Prefabrik kreş binaları, ortalama bir ila birkaç gün içerisinde inşa edilip tamamen hazır hale getirilir. İnşa edilme süresi genelde üründen ürüne farklılık gösterecektir. Bir yapının boyutu, içeriğinde yer alacak hizmetler ve dekorasyonu gibi detaylar, inşaat süresi üzerinde etkili olur. Bunun yanında, inşaat sürecini tamamen profesyonel bir ekip ile yürüten Alyans Prefabrik, tüm ürünlerini en kısa sürede inşa edilecek şekilde tasarlar. Prefabrik yapılar, inşaat işlemi tamamlandığı anda kullanıma hazır hale gelir. Dolayısıyla, inşaat sonrasında fazla beklemeden yapıyı kullanmaya başlayabilirsiniz.
Prefabrik Kreş Binalarının yapım süreci nasıl işler?
Prefabrik kreş binalarının yapım süreci aşağıdaki şekildedir: Sipariş aşaması: Bu aşamada müşteri, Alyans Prefabrik ile iletişime geçerek ihtiyaç duyduğu prefabrik yapı ile ilgili bilgi verir. Tasarım aşaması: Alyans Prefabrik’in profesyonel ekibi, müşterinin talepleri doğrultusunda bir ürün tasarlar. Üretim aşaması: Tasarlanan ürün, Alyans Prefabrik tarafından imal edilir. Üretim sürecinin her bir aşamasında yoğun bir kalite kontrol işleminden geçen prefabrik yapılar, müşterinin talepleri doğrultusunda hazırlanır. Montaj aşaması: Üretim süreci tamamlandıktan sonra, prefabrik yapı, müşterinin planladığı yere nakliye edilir. Alyans Prefabrik’in profesyonel ekibi, yapıyı buraya monte eder. Hazırlama aşaması: Genelde prefabrik yapılar kurulduktan hemen sonra kullanıma hazır hale gelir. Ancak, bazı ürünlerde elektrik ve su tesisatı gibi ek hizmetlere ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu tür durumlarda, profesyonel ekibimiz, yapıyı tamamen hazır hale getirmek için son dokunuşları yapar.
Prefabrik Kreş Binalarında kişiselleştirme yapılabilir miyim?
Evet, prefabrik yapılarınızı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Bunun için, ürün siparişi vermeden önce Alyans Prefabrik ile iletişime geçerek istediğiniz kişiselleştirmelerle ilgili tarafımıza bilgi vermeniz gerekir. Alyans Prefabrik; müşterilerine kişiselleştirme konusunda büyük bir özgürlük sunar. Müşteriler, prefabrik yapıların dış görünüşünden ebatlarına kadar pek çok özelliğini değiştirme imkanına sahiptir. Elbette, prefabrik kreş binası tasarımı ve fiyatı birbiriyle yakından ilişkili olduğu için yapacağınız değişikliklerin ürünün fiyatına da yansıyacağını unutmamalısınız.
yapacağınız değişikliklerin ürünün fiyatına da yansıyacağını unutmamalısınız.
Prefabrik Kreş Binası yaptırmanın koşulları nelerdir? Prefabrik kreş binası yaptırırken belirli koşulları göz önünde bulundurmak gerekir. Öncelikle, projenin genel ihtiyaçları düşünülmeli ve prefabrik yapı bu ihtiyaçlara göre tasarlanmalıdır. Yapının tasarımı ve kişiselleştirmesi de bu noktada önem arz eder; zira, yaptıracağınız prefabrik kreş binası, tasarım olarak sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması şarttır. Bütçe de prefabrik kreş binası yaptırırken göz önünde bulundurulması gereken bir etmendir. Fiyat ve performans dengesinin iyi olduğu bir tasarım seçmeye her zaman özen göstermelisiniz.

Tamamlanan
Projeler

Devam eden projelerimiz ve tamamlanan projelerimizi buradan takip edebilirsiniz.

Konteyner İşçi Yemekhanesi ve Yatakhane Projesi
Konteyner İşçi Yemekhanesi ve Yatakhane Projesi
Niğde Konteyner Staff Yatakhane Projesi
Niğde Konteyner Staff Yatakhane Projesi
İmpa Üç Katlı İşçi Koğuşu Projesi
İmpa Üç Katlı İşçi Koğuşu Projesi
İkitelli Toplu Konutları Konteyner İşçi Yatakhane Projesi
İkitelli Toplu Konutları Konteyner İşçi Yatakhane Projesi