Standart Konteyner

Standart konteynerler, taşımacılık başta olmak üzere çok sayıda sektörde önemli bir yere sahiptir. Ancak bu yapıların popülerliği yalnızca taşımacılık sektörü ile sınırlı değildir. İnşaat sektöründe de önemli bir yere sahip olan standart konteyner modelleri, sunduğu kolaylık ve rahatlık nedeniyle şantiyeler ile yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilir. 

Konteynerler, son yıllarda büyük bir popülerlik yakalamış yapılardır. Özellikle arsalarda, şantiyelerde ve çeşitli çalışma alanlarında tercih edilen bu yapılar, kolay kurulumları ve uygun fiyatları ile ön plana çıkar. Hem güvenlikli olmaları hem de hızlı bir şekilde kurulabilmeleri ile ön plana çıkan bu yapılar, özellikle inşaat yapmanın mümkün olmadığı yerlerde tercih edilir.

Eğer bahçede, şantiyede, arsada veya boş bir arazide rahatlıkla kullanabileceğiniz yapılar arıyorsanız, standart konteyner modelleri ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. İstediğiniz boyutlarda ve ebatta tasarlatabileceğiniz bu yapılar, size, bir yaşam alanı kurmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunar. İçine istediğiniz eşyaları yerleştirerek kullanabileceğiniz standart konteyner yapıları, elektrik ve su tesisatı yapılarak tam teşekküllü bir yaşam alanına çevrilebilir.

Genelde diğer prefabrik yapılara kıyasla daha uygun fiyatlı ve kullanışlı olan konteyner yapılar, fazlasıyla geniş bir kullanım alanına sahiptir. İsteğe bağlı olarak düzenlenebilen ve farklı biçimlerde dekore edilebilen standart konteyner yapıları, sundukları çok sayıda avantaj ile müşterilerin başlıca tercihleri arasında yer alır.

En çok tercih edilen standart konteynerler arasında çok amaçlı kullanım imkanı sunan yatakhane konteyner ve ofis konteyner modelleri yer alır. Rahatlık açısından ön plana çıkan en kullanışlı standart konteyner modelleri; işçilere, ailelere ya da misafirlere konaklama alanı sunar. İster arsanızda ister şantiyede kullanabileceğiniz standart konteyner modelleri, her zaman uygun fiyatlı ve hızlı bir çözüm olarak ön plana çıkar.

Standart Konteyner Modelleri

Standart konteyner ölçüleri çoğunlukla 3 metreye 7 metre şeklindedir. Elbette, müşterilerin ihtiyaç ve taleplerine bağlı olarak farklı ölçülere sahip konteynerler de imal edilebilir. Elbette, standart konteyner ölçüleri üzerinde yapılan değişikliklerin, ürünün fiyatına ve işlevselliğine de etkisi olacaktır. Zira, standart konteyner modellerinin en büyük avantajı ortalama boyutları ve taşıma kolaylığıdır. Daha büyük konteynerler ise taşıma konusunda biraz daha zorlayıcı olduğu için maliyet açısından da biraz daha yüksek olabilir.

Konaklama amaçlı kullanılan standart konteyner modelleri, farklı ihtiyaç ve tercihlere göre tasarlanır. Bu yapılar, özellikle iç tasarım açısından büyük bir özgürlük sunar. Kullanıcılar, kişisel zevk ve ihtiyaçlarına göre standart konteyner ölçüleri ve tasarımları üzerinde değişiklik yapabilir.

En ucuz konteyner modelleri arasında; tek odalı standart konteynerler yer alır. Bunlar, daha kompakt bir yaşam alanı sunar ve biraz daha minimalist bir seçimdir. Özellikle geleneksel evlere güzel bir alternatif oluşturan bu yapılar, arsalarda veya inşaat yaptırmanın mümkün olmadığı alanlarda konaklama çözümleri sunabilir. Çoğu zaman güneş enerjisi gibi çözümler ile donatılan standart konteyner modelleri, sürdürülebilirlik açısından da ön plana çıkar.

Standart Konteyner fiyatları

Standart konteyner fiyatları, modelden modele değişiklik göstermektedir. Zira bir konteynerin sahip olduğu özellikler ve üretiminde kullanılan materyal, fiyatını büyük oranda değiştirecektir. Özel tasarım olarak üretilen konteynerlerde ise standart konteyner ölçüleri ve tasarımı, fiyatta büyük değişiklikler yaratabilmektedir. Örneğin, birkaç odalı olarak tasarlanan konteynerler, biraz daha pahalı olabilmektedir.

Ancak konteynerlerin diğer açılardan masrafsız olduğunu rahatlıkla söylemek mümkündür. Bir vinç veya forklift yardımıyla yerleştirilen standart konteynerler, işçilik ya da kurulum masrafı çıkarmazlar. Bu yapıların bakıma ihtiyaç duymaması ve kolay kolay hasar almaması da uzun ömürlü bir şekilde kullanılmalarına olanak tanır. Böylece, bir standart konteyner, uzun yıllar boyunca hiçbir sorun olmadan kullanılabilir.

Alyans Prefabrik, sunduğu en ucuz standart konteyner fiyatları ile her bütçeye uygun ürünlere sahiptir. Eğer kaliteli ve kullanışlı standart konteyner modellerimizin fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız, bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı çözümler için Konteynerler

Hızlı çözümler olarak ön plana çıkan standart konteynerler, pek çok avantajı da beraberinde getirir. En ucuz standart konteyner fiyatları ile sunulan bu ürünler, yalnızca masrafsız olmalarıyla değil, rahat ve hızlı kurulumları ile de ön plana çıkar. Fabrikada üretilip müşteriye ulaştırılan bu yapılar, bir vinç veya forklift yardımıyla planlanan alana yerleştirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Bazı standart konteynerlerde ihtiyaca bağlı olarak su veya elektrik tesisatı da bulunabilir. 
Özellikle şantiyelerde veya geçici yaşam alanlarında kullanılan standart konteynerler, tüm ihtiyaçları hızlı bir şekilde karşılayabilir. Bu yapılar, doğal afet ve benzeri durumlarda ortaya çıkan acil konaklama ihtiyacına karşı da birebirdir. Konaklama, tuvalet ve duş gibi ihtiyaçların tamamını karşılamak için kullanılabilen konteynerler, her türlü ihtiyacı hızlı bir biçimde karşılar. 

Alyans Prefabrik tarafından kaliteli ve uygun fiyatlı materyaller ile tasarlanan konteyner yapılar; arsa veya bahçe gibi alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. İmarı bulunmayan yerlere gerekli izinler alındıktan sonra konulabilen konteynerler, çok amaçlı bir şekilde kullanılabilir. Standart konteyner ölçüleri ile imal edilen ve ister konaklama ister depo olarak kullanılabilen bu yapılar, Alyans Prefabrik’in uygun fiyat politikası ile müşterilere sunulur.

Standart konteynerleri kullanmanın sunduğu en büyük avantajlardan birisi de konteyner koymak için gereken izinlerin betonarme yapılara kıyasla çok daha kolay bir şekilde alınabilmesidir. Bu sayede, arsanıza veya bahçenize bir konteyner koymak için rahatlıkla izin alabilirsiniz. Özellikle imar almanın mümkün olmadığı yerlerde büyük bir avantaj sunan bu durum, standart konteyner yapıların sıklıkla tercih edilmesinin arkasında yatan başlıca nedendir.

Hazır Konteyner Modelleri ve Özellikleri

Hazır standart konteyner modelleri ve fiyatları, pek çok açıdan fiyat performans dengesi ile ön plana çıkar. Fabrikada üretilen ve konaklama amacıyla kullanılabilen standart konteyner yapıları, hızlı bir biçimde kurulabilmeleri ve taşınabilirlikleri nedeniyle geçici durumlar için hızlı çözümler sunar. En çok kullanılan konteyner tipleri arasında tek odalı standart konteynerler, çift odalı standart konteynerler ve modüler standart konteyner yapılar yer alır.

En klasik konteyner modelleri arasında yer alan tek odalı standart konteynerler, çok amaçlı bir şekilde kullanılabilir. Genelde tek odalı olan bu yapılar; isteğe bağlı olarak depo, çalışma alanı ya da konut olarak kullanılabilir. Özellikle arsalarda veya inşaat yapmanın mümkün olmadığı yerlerde kullanılan bu yapılar, şantiyelerde de tercih edilir. Tek kişilik standart konteynerler; ofis veya stüdyo olarak kullanmak için de idealdir.

Biraz daha geniş bir alana ihtiyaç duyan kişiler ise çift odalı standart konteynerlerden faydalanabilir. Birden fazla kişiye konaklama imkanı sunan bu yapılar, çoğunlukla içeriğinde farklı bölümler barındırır. Şantiyelerde kullanılan bu yapılar, iki kişinin aynı anda çalışabileceği bir ofis sunar. Bu sayede hem alandan tasarruf edilmiş olur hem de tüm çalışanların kullanabileceği çalışma alanları yaratılmış olur.

Birden fazla konteynerin bir araya getirildiği modüler standart konteyner yapılar ise daha geniş ve işlevsel bir yaşam alanı sunar. İstenen sayıda konteynerin birleştirilmesiyle çok odalı bir yapının ortaya koyulduğu bu yapılar; ailelerin veya geniş ekiplerin kullanımı için birebirdir. Bu özelliğin sağladığı en büyük avantaj, kullanıcıya istediği şekilde yaşam alanı oluşturma imkanı tanımasıdır. İstediğiniz gibi kullanabileceğiniz konteyner yapılar, çok amaçlı olmaları ile de sıklıkla tercih edilir.

Standart konteyner modellerinin sunduğu en büyük avantajlardan birisi ise sürdürülebilir bir seçenek olmalarıdır. Hem üretim aşamasında hem de kurulum sırasında tamamen çevre dostu yöntemler kullanılan bu yapılar, çevre kirliliğine neden olmaz ve sürdürülebilir bir yapı çözümü sunar. Özellikle geçici projelerde tercih edilen standart konteynerler, temiz bir kurulum süreci sayesinde inşaat atığı çıkarmadan, kolay ve hızlı bir biçimde kurulabilir.

Farklı konteyner yapılar hakkında bilgi almak ve fiyat konusundaki sorularınız için Alyans Prefabrik ile her zaman iletişime geçebilirsiniz. Konteyner yapı sektörünün önce gelen isimlerinden olan firmamız, Türkiye’nin dört bir yanına yaptığı teslimatlar ile en çok tercih edilen firmaları arasındadır. İster acil durumlarda kullanmak üzere ister projelerinize dahil etmek için alabileceğiniz Alyans Prefabrik yapıları, en kaliteli materyallerden üretilip profesyonel ekibimiz tarafından kurulur. Sunduğumuz farklı konteyner bina modelleri, müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine uygun bir şekilde imal edilir.

Bize Ulaşabilirsiniz.

Prefabrik modellerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak, fiyat teklifi almak veya sipariş vermek isterseniz, iletişim sayfamızdaki formu doldurabilir veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek
için 7/24 çalışıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tarafımıza sıkça sorulan bazı soruları aşağıda sizler için cevaplandırdık. Aklınıza takılan diğer sorular için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Standart Konteyner Binalarının Sizlere Sunduğu Avantajlar Nelerdir?
Standart konteynerlerin, pek çok avantajı da beraberinde getirir. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür: Kolay kurulum: Konteynerler, bir forklift veya vinç yardımıyla kurulacağı yere taşınır. Bir konteyner yapı, yerleştirildikten hemen sonra kullanıma hazırdır. Sürdürülebilirlik: Konteyner yapılar, birden fazla projede rahatlıkla kullanılabilir. Aynı konteyner yapıyı farklı bir yere taşıyarak orada kullanmak mümkündür. Enerji verimliliği: Konteyner yapıların en büyük avantajlarından birisi de sundukları enerji verimliliğidir. Son teknoloji yöntemler ile üretilen bu yapılar, üstün yalıtım özelliklerine sahiptir. Uygun fiyat: Konteyner yapılar, uygun fiyatları ile de ön plana çıkar. Masraflı olmayan konteynerler, konaklama için en hesaplı çözümler arasındadır.
Standart Konteyner Binaları Ortalama Kaç Günde İnşa Edilir?
Standart konteynerler, bir gün içerisinde tamamen kullanıma hazır hale getirilebilir. Fabrikada üretilen konteynerler, nakliye araçlarıyla hedefe götürülerek oraya yerleştirilir. Yerleştirildiği andan itibaren kullanıma hazır hale gelen bu yapılar, en hızlı konaklama seçenekleri arasındadır.
Standart Konteyner Binalarının yapım süreci nasıl işler?
Konteynerlerin yapım süreci, müşteri ve üretici firmanın sürekli iletişim halinde bulunduğu bir süreçtir. Bu süreç şu şekilde işler: Müşteri, üretici firma ile iletişime geçerek istediği konteynerin detaylarını konuşur. Tasarım ve konteynerin genel özellikleri konusunda anlaşmaya varıldıktan sonra müşteri ile fiyat bilgisi paylaşılır. Müşterinin talepleri alındıktan sonra firma; konteyneri tasarlar ve üretim aşamasına geçer. Kaliteli materyallerden üretilen konteyner yapının imalatı süresince düzenli olarak kalite kontrol yapılır. Konteynerin herhangi bir eksiklik veya hata ile üretilmediğinden emin olunur. Üretim aşaması tamamlandıktan sonra bir nakliye aracı ile konteyner müşteriye ulaştırılır.
Standart Konteyner Binalarında kişiselleştirme yapılabilir miyim?
Evet, sipariş ettiğiniz standart konteynerde istediğiniz gibi kişiselleştirme yapabilirsiniz. Konteynerin ebattı, genel tasarımı ve barındırdığı hizmetler; sizin tercihlerinize göre düzenlenir. Bunun konteyner fiyatları üzerinde etkili olacağını, özel tasarım konteynerlerin standart konteyner yapılara kıyasla biraz daha pahalı olabileceğini unutmamalısınız.
Standart Konteyner Binası yaptırmanın koşulları nelerdir?
Konteyner yaptırırken belirli koşulları göz önünde bulundurmak gerekir. Öncelikle, konteyner yapının nerede kullanılacağı düşünülmeli, kullanılacağı yerdeki genel ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalı ve tasarım buna göre tamamlanmalıdır. Yapının tasarımı ve kişiselleştirmesi de bu noktada önem arz eder; zira, yaptıracağınız konteynerin, tasarım olarak sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması şarttır. Bütçe de konteyner yaptırırken göz önünde bulundurulması gereken bir etmendir. Fiyat ve performans dengesinin iyi olduğu bir tasarım seçmeye her zaman özen göstermelisiniz.

Tamamlanan
Projeler

Devam eden projelerimiz ve tamamlanan projelerimizi buradan takip edebilirsiniz.

Konteyner İşçi Yemekhanesi ve Yatakhane Projesi
Konteyner İşçi Yemekhanesi ve Yatakhane Projesi
Niğde Konteyner Staff Yatakhane Projesi
Niğde Konteyner Staff Yatakhane Projesi
İmpa Üç Katlı İşçi Koğuşu Projesi
İmpa Üç Katlı İşçi Koğuşu Projesi
İkitelli Toplu Konutları Konteyner İşçi Yatakhane Projesi
İkitelli Toplu Konutları Konteyner İşçi Yatakhane Projesi