Konteyner Evler

Konut ihtiyaçlarının giderek arttığı günümüzde, insanların daha hızlı ve sürdürülebilir çözümlere rağbet gösterdiğini söylemek mümkündür. Konteyner evlerin son zamanlarda büyük bir popülerlik yakalamasının arkasında yatan neden de budur. Konteyner evler, modern ve yenilikçi yaklaşımları ile konut sektörüne yeni bir soluk getirir.

Konteyner evler, birbirinden farklı amaçlar ile kullanılabilir. Standart ev görevi gören bu yapılar, boş arsalara veya bahçelere yerleştirilerek yaşam alanı olarak kullanılabilir. Konteyner ev fiyatları 2+1 ve konteyner ev fiyatları 3+1, beton ev inşa ettirmeye kıyasla çok daha hesaplıdır. Bu durum, kısıtlı bütçesi olan kişilerin konteyner ev tercih etmesinin başlıca sebepleri arasındadır. Ayrıca, konteyner yapılar, modüler yapılar oldukları için sonradan rahatlıkla büyütülebilir. Bu sayede tek katlı olarak inşa edilen bir konteyner ev, sonradan iki katlı konteyner ev haline getirilebilir.

Özellikle tatil yerlerinde veya turistik bölgelerde tercih edilen bu yapılar, düşük maliyetli olmaları ve estetik görüntüleri ile ön plana çıkar. Tatil köylerinin de olmazsa olmaz yapıları arasında bulunan konteyner evler, beton evlere kıyasla çok daha hızlı bir şekilde kurulmaları nedeniyle de tercih edilir. Bunun yanında, inşaat yapmanın mümkün olmadığı imarsız arazilerde bu yapıların tercih edilme sebebi, gereken izinleri almanın çok daha kolay ve hızlı olmasıdır. Tatil yerlerinde özellikle iki katlı konteyner ev seçenekleri tercih edilir.

Bahçesi veya tarlası olan kişilerin de tercih ettiği konteyner evler, boş alanlara yerleştirilerek kısa süreli konaklama imkanı tanır. Ancak bu yapıların kullanımı yalnızca geçici konaklamalarla sınırlı değildir. Tam teşekküllü büyük konteyner evler, betonarme yapılara göre çok daha uygun fiyatlı ve kullanışlı olmaları sebebiyle tercih edilir.

Konteyner evlerin öne çıkma sebeplerinden başlıcası da taşınabilirlikleridir. Kolayca taşınıp farklı bölgelere yerleştirilebilen konteynerler; geçici olarak bir yere yerleşmesi gereken kişiler için ideal bir seçenektir. Ayrıca, bu özelliğin bir başka avantajı ise acil durumlarda konteyner kent oluşturmak açısından kolaylık sağlamasıdır. Deprem veya sel gibi doğal afetlerden sonra, afetzedelere kalacak yer sunmak gerekir. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kurulabilen konteyner yapılar, evini kaybetmiş insanlara kalacak bir yer sunar.

Elbette, konteyner kentlerin en ön plana çıkan avantajlarından birisi de fiyatlarıdır. Beton yapılara kıyasla çok daha uygun fiyatlı olan konteyner evler, geniş bir fiyat skalasına sahiptir.
En uygun konteyner ev fiyatları 2+1 ve konteyner ev fiyatları 3+1 için Alyans Prefabrik ilk tercihiniz olmalıdır. Alyans Prefabrik, ofis konteyner seçeneklerinden en şık konteyner ev modellerine kadar çok sayıda konteyner çözüm sunar.

Konteyner Ev modelleri

Konteyner ev yapımı, son zamanlarda büyük bir popülerlik yakalamış durumda. Kolaya bir şekilde kurulabilmesi ve geleneksel yapılara göre çok daha hesaplı olması, konteyner yapıların tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasındadır. Alyans Prefabrik, sunduğu en uygun ev konteyner fiyatları ve birbirinden çeşitli konteyner ev modelleri ile her zaman en kaliteli ürünleri müşterilerine sunmayı hedefler. Alyans Prefabrik tarafından sunulan farklı konteyner ev modelleri şu şekildedir:

1+1 Konteyner Ev: 1+1 konteyner ev seçenekleri, küçük boyutlu yapılardır. Minimalist bir tasarıma sahip olan bu yapılar, küçük arsaların üstüne yerleştirilebilir. Konteyner evlerin modüler yapılar olması, küçük konteyner prefabrik ev seçeneklerinin sonradan büyütülebilmesini de sağlar. Küçük hazır ev konteyner olarak ön plana çıkan 1+1 yapılar, en uygun konteyner ev fiyatları 2023 üzerinden müşteriye sunulur.

2+1 Konteyner Ev: 2+1 konteyner ev seçenekleri, orta büyüklükte yapılardır. Genel olarak birkaç kişinin konaklayabileceği bu evler, modüler yapılardır. Genellikle fiyat olarak fazlasıyla uygun olan 2+1 konteyner ev modelleri, diğer konteyner ev modelleri gibi tamamen müşterinin taleplerine ve tercihlerine göre tasarlanabilir.

3+1 Konteyner Ev: 3+1 konteyner ev seçenekleri, çok sayıda kişinin barınabileceği, metrekare olarak büyük yapılardır. Diğer yapılara kıyasla konteyner ev maliyeti açısından biraz daha yüksek olan bu yapılar, en çok tercih edilen konteyner ev tipleri arasındadır. Büyük arsalarda veya arazilerde rahatlıkla kullanılabilen konteyner ev 3+1 seçenekleri, tamamen müşteri taleplerine uygun bir biçimde tasarlanır.

Dubleks Konteyner Ev: Dubleks konteyner ev ölçüleri, diğer prefabrik konteyner ev modellerine kıyasla daha büyüktür. Çift katlı olan bu yapılar, konteyner ev modelleri ve fiyatları söz konusu olduğunda biraz daha pahalı yapılar olarak ön plana çıkar. Konteyner dublex ev modellerinde kullanılan konteyner ev malzemeleri, üstün yalıtım nitelikleri ile enerji verimliliği sağlar.

Konteyner Ev fiyatları

Konteyner ev fiyatları, birden fazla faktör tarafından belirlenir. Konteyner yapının modeli, tasarımı ve içine dahil olan sistemler, fiyat belirlenirken etkili olan başlıca etmenlerdendir. Çoğu konteyner ev, elektrik ve su tesisatı fabrikada yapılmış bir şekilde sunulur. Bunun yanında, her türlü ek hizmet için fiyat artabilir. 

Buna ek olarak konteyner evlerin yapımında kullanılan materyale bağlı olarak da fiyat farkı söz konusu olabilir. Özel yalıtımlı bir konteyner evin fiyatı, standart konteyner ile imal edilen yapılara kıyasla biraz daha yüksek olacaktır. Eğer müşterinin tasarımsal veya donanımsal başka talepleri var ise bu değişiklikler de fiyata yansıyacaktır.

Konteyner evin boyutu da fiyat belirlenirken dikkate alınan bir etmendir. Örneğin, 2 katlı konteyner ev fiyatları, genel olarak tek katlı yapılara göre biraz daha maliyetlidir. Aynı şekilde 3+1 konteyner ev fiyatları 2+1 yapılara kıyasla biraz daha pahalıdır. Elbette 3+1 konteyner ev fiyatları, yapının tasarımı ve ek hizmetler ile daha da artabilir.

Hızlı çözümler için Konteyner Evler

Konteyner evler, hızlı çözümler arayan kişilerin başlıca tercihleri arasında yer alır. Bu pratik ve işlevsel konut seçeneği, kullanıma hazır konteynerlerin bir araya getirilmesiyle oluşur. Özellikle hızlı bir kurulum süresine sahip olan ve rahatlıkla bir yerden diğerine taşınabilen bu yapılar; acil konut ihtiyaçları, geçici konaklama gereklilikleri, tatil yerleri, askeri yerleşimler, kamp alanları, şahsi arsalar ve daha pek çok yerde kullanılmak üzere tercih edilir.

Fabrika ortamında üretimlerinin gerçekleşmesi, bu yapıların hızlı çözümler olarak ön plana çıkmasının başlıca sebebidir. Bu evlerin temel yapılarının halihazırda konteynerlerde bulunması da inşaat maliyetlerini büyük ölçüde azaltıp zamandan tasarruf etmeye olanak tanır. Elbette, konteyner evlerin taşınabilir olması da başlıca avantajlar arasındadır. Böylece geçici konaklama ihtiyacı olan kişiler ya da acil durumlar için konteyner evler rahatlıkla tercih edilebilir.

Konteynerlerin sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olması da bu yapıların başlıca avantajları arasındadır. Konteyner ev fiyatları düşünüldüğünde bu yapıların tam anlamıyla bir fiyat performans dengesi sunduğunu söylemek mümkündür. Ek olarak, konteyner evlerin sunduğu tasarım ve estetik de bu yapıların başlıca avantajlarındandır. Müşterinin isteğine bağlı olarak yapılabilen iç mekan tasarımı, estetik bir esneklik sunar.

Konteyner ev İzmir seçeneklerinin bir diğer avantajı ise sunduğu sürdürülebilirlik ve enerji verimliliğidir. Üretim aşamasında yalıtım malzemeleri ile kaplanan bu yapılar, enerji tasarrufu sağlamak için birebirdir. Aynı zamanda, bir konteyner ev İzmir güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla donatılarak çok daha çevre dostu bir hale de getirilebilir. 
Müşterinin isteğine bağlı olarak tasarlanan konteyner ev modelleri, ısıtma ve yalıtım sistemleriyle de donatılabilir. Çoğu konteyner yapı, sandviç panel teknoloji ile donatılmış bir biçimde üretilir. Dolayısıyla bu yapılar, üstün bir ses ve ısı yalıtımı sunar. Soğuk iklimlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu yapılar, içerideki havanın ılık kalmasını sağlayarak ısıtma sistemlerine başvurma ihtiyacını minimuma indirir.

Gerek üretim aşamasında gerek kurulum sırasında çevreci bir yaklaşım izleyen Alyans Prefabrik, tüm ürünlerini doğa dostu bir biçimde tasarlar. Konteyner evler, sundukları enerji verimliliği ile halihazırda enerji israfının önüne geçen ürünlerdir. Buna ek olarak kurulum sırasında inşaat atığının ortaya çıkmaması ve kullanılan materyallerin geri dönüştürülebilir olması, konteyner yapıların doğa dostu çözümler olmasını sağlar.

Hazır Konteyner Ev Modelleri ve Özellikleri

Hazır konteyner ev modelleri, sundukları çok sayıda avantaj nedeniyle tercih edilir. Son zamanların en çok tercih edilen yapıları arasında yer alan satılık konteyner ev modelleri; en iyi konaklama çözümlerini sunar. Hazır konteyner ev modellerini cazip kılan başlıca özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Kolay kurulum: Satılık konteyner ev modelleri, kolay kurulum nitelikleri ile ön plana çıkar. 2 katlı konteyner ev seçeneklerinden dubleks modellere kadar, tüm satılık konteyner ev modelleri, kolay bir şekilde kurulabilir. Fabrikada üretildikten sonra nakliye araçları ile müşteriye ulaştırılan bu yapılar, forklift veya vinç yardımıyla kurulur. Modüler tasarıma sahip olan bu yapılar, birkaç farklı konteynerin birleşiminden oluştuğu için kurulum süreci de görece kolaydır.

Uygun fiyat: Konteyner ev maliyeti düşük olduğu için bu yapılar, tasarruflu bir çözüm olarak ön plana çıkar. Konteyner ev fiyatları, üründen ürüne farklılık göstermekle birlikte, genellikle geleneksel inşaat yöntemleriyle yapılan evlere kıyasla daha avantajlıdır. Üstelik, konteyner evlerin işçilik ücretleri de görece düşük sayılabilir. Bu durum, bu yapıların başlıca tercih edilme nedenleri arasındadır.

Gerekli izinler: İmarsız veya inşaat yapılması mümkün olmayan arazilere konteyner ev kurmak için gerekli izinleri almak şarttır. Ancak bu durum göz korkutmamalı; zira, konteyner yapı dikmek için gereken izinler kolaylıkla alınabilir.
Enerji verimliliği: Konteyner evler, kullanılan malzeme ve üretim teknolojisi nedeniyle üstün enerji verimliliğine sahip yapılardır. Genelde kendinden yalıtımlı olan konteyner evler, hava sıcaklığının dengede tutulmasını sağlar. Bu nedenle konteyner ev içi de yıl boyu uygun sıcaklıkta kalır.

Tasarım özgürlüğü: Bir konteyner evi istediğiniz tasarımda yaptırabilirsiniz. Alyans Prefabrik, tüm müşterilerine tasarım özgürlüğü sunar. Konteyner ev içi ve dışı tasarlanırken tamamen müşterinin taleplerine sadık kalınır. İstenilen boyutta üretilen konteyner ev İzmir seçenekleri sayesinde hayalinizdeki evi tasarlamak hiç olmadığı kadar kolaydır.
Sürdürülebilirlik: Enerji verimliliğinin yanı sıra, konteyner ev seçenekleri sürdürülebilirlik yönüyle de ön plana çıkar. Üretim aşaması tamamen çere dostu yöntemler ile sürdürülen bu yapılar, doğaya zarar vermez ve inşaat atığına neden olmaz.

Taşınabilirlik: Konteyner yapıların en büyük avantajlarından birisi de taşınabilirliktir. Rahatlıkla demonte edilip bir yerden diğerine taşınabilen bu yapılar, her türlü acil duruma karşı hazırlıklı olmanızı sağlar.

Bunların yanı sıra, konteyner ev modelleri, görece kolay bir inşaat sürecine sahiptir. Fabrikada imal edilen yapıların müşteri tarafından belirlenen yere götürülüp yerleştirilmesiyle kurulan bu evler, oldukça düşük bir kurulum ücretine sahiptir. Dolayısıyla, betonarme yapılarla kıyaslandığında, bir konteyner ev yaptırmak fazlasıyla uygun fiyatlı olmaktadır. Elbette, kurulum ve nakliye ücreti, ürünün boyutuna ve içerisinde bulunan hizmetlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Enerji verimliliği de göz önünde bulundurulduğunda konteyner ev modellerinin en avantajlı konteyner yapılar arasında bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konteyner ev modellerinin sunduğu bir başka avantaj ise izin alma sürecinde görülür. Betonarme yapılar için ihtiyaç duyulan imar ve benzeri izinler, konteyner evler için geçerli değildir. Elbette, alınması gereken birtakım izinler vardır ancak bunlar imara kıyasla çok daha kolay bir şekilde alınabilir. Üstelik, konteyner evler, inşaat yapmanın mümkün olmadığı ya da inşaat izni çıkmayan yerlere de inşa edilebilir.

Genel olarak daha dayanıklı ve sağlam yapılar olan konteyner evler, doğal afetlerden kolay kolay etkilenmez, gerekirse bir yerden diğerine rahatlıkla taşınabilir. Bir konteyner evi taşımak için ihtiyaç duyulan tek şey, yapının boyutuna bağlı olarak, bir vinç veya forklifttir. Yapının içeriğindeki eşyaları ve mobilyaları çıkarmak, bu yapıları taşımak için yeterlidir. Farklı bir konumda yeniden kullanma olanağı tanıyan bu yapılar, geri dönüştürülebilirlikleri ile ön plana çıkar.

Prefabrik yapı sektörünün önde gelen isimlerinden olan firmamız, Türkiye’nin dört bir yanına yaptığı teslimatlar ile en çok tercih edilen konteyner ev firmaları arasındadır. İster acil durumlarda kullanmak üzere ister projelerinize dahil etmek için alabileceğiniz Alyans Prefabrik yapıları, en kaliteli materyallerden üretilip profesyonel ekibimiz tarafından kurulur. Sunduğumuz farklı konteyner ev modelleri, müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine uygun bir şekilde imal edilir. Farklı evler ve prefabrik yapılar hakkında fiyat bilgisi almak için Alyans Prefabrik ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşabilirsiniz.

Prefabrik modellerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak, fiyat teklifi almak veya sipariş vermek isterseniz, iletişim sayfamızdaki formu doldurabilir veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek
için 7/24 çalışıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tarafımıza sıkça sorulan bazı soruları aşağıda sizler için cevaplandırdık. Aklınıza takılan diğer sorular için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Konteyner evlerin sizlere sunduğu avantajlar nelerdir?
Tüm konteyner yapılar gibi konteyner ev modelleri de çok sayıda avantaja sahiptir. Bu avantajlar sayesinde konteyner ev yaptıran kişiler, yaptıkları masrafın karşılığını rahatlıkla alabilirler. Bu yapıların en büyük avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz: Konteyner yapılar, kolay bir şekilde kurulabilir ve gerekirse taşınabilir. Böylece aynı konteyner evi birden fazla yerde kullanmak mümkün olur. Ayrıca, kolay taşınabilir olmaları, acil durumlarda kurulan konteyner evlerin de rahatlıkla taşınmasına olanak tanır. Rahat bir konaklama alanı sağlayan konteyner evler; tuvalet, yatak odası, salon ya da mutfak gibi farklı odalara sahiptir. Dolayısıyla, bu yapıların geleneksel bir evden hiçbir farkı yoktur denebilir. Enerji verimliliği yönüyle ön plana çıkan konteyner ev modelleri, çevreci bir yaklaşım olmaları nedeniyle de sıklıkla tercih edilir. Konteyner evler, kaliteli materyalden üretilir ve mukavemetli yapılardır. Böylece kolay kolay aşınmazlar veya hasar almazlar. Bu yapıların en büyük avantajlarından birisi de uygun fiyatlı olmalarıdır. Bir konteyner ev yaptırmak, bina inşa ettirmeye kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır.
Konteyner evler ortalama kaç günde inşa edilir
Konteyner evler, ortalama bir ila birkaç gün içerisinde inşa edilip tamamen hazır hale getirilir. İnşa edilme süresi genelde üründen ürüne farklılık gösterecektir. Bir yapının boyutu, içeriğinde yer alacak hizmetler ve dekorasyonu gibi detaylar, inşaat süresi üzerinde etkili olur. Bunun yanında, inşaat sürecini tamamen profesyonel bir ekip ile yürüten Alyans Prefabrik, tüm ürünlerini en kısa sürede müşteriye ulaştırılacak şekilde tasarlar.
Konteyner evlerin yapım süreci nasıl işler?
Konteyner evlerin yapım süreci aşağıdaki şekildedir: Sipariş aşaması: Bu aşamada müşteri, Alyans Prefabrik ile iletişime geçerek ihtiyaç duyduğu yapı ile ilgili bilgi verir. Tasarım aşaması: Alyans Prefabrik’in profesyonel ekibi, müşterinin talepleri doğrultusunda bir ürün tasarlar. Üretim aşaması: Tasarlanan ürün, Alyans Prefabrik tarafından imal edilir. Üretim sürecinin her bir aşamasında yoğun bir kalite kontrol işleminden geçen konteyner yapılar, müşterinin talepleri doğrultusunda hazırlanır. Montaj aşaması: Üretim süreci tamamlandıktan sonra, konteyner, müşterinin planladığı yere nakliye edilir. Alyans Prefabrik’in profesyonel ekibi, yapıyı buraya monte eder. Hazırlama aşaması: Konteyner evler kurulduktan hemen sonra kullanıma hazır hale gelir
Konteyner evlerde kişiselleştirme yapılabilir miyim?
Evet, konteyner evlerinizi istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Bunun için, ürün siparişi vermeden önce Alyans Prefabrik ile iletişime geçerek istediğiniz kişiselleştirmelerle ilgili tarafımıza bilgi vermeniz gerekir. Alyans Prefabrik; müşterilerine kişiselleştirme konusunda büyük bir özgürlük sunar. Müşteriler, konteyner evlerinin dış görünüşünden ebatlarına kadar pek çok özelliğini değiştirme imkanına sahiptir. Elbette, konteyner evlerin tasarımı ve fiyatı birbiriyle yakından ilişkili olduğu için yapacağınız değişikliklerin ürünün fiyatına da yansıyacağını unutmamalısınız.
Konteyner ev yaptırmanın koşulları nelerdir?
Konteyner ev yaptırırken belirli koşulları göz önünde bulundurmak gerekir. Öncelikle, projenin genel ihtiyaçları düşünülmeli ve konteyner yapı bu ihtiyaçlara göre tasarlanmalıdır. Yapının tasarımı ve kişiselleştirmesi de bu noktada önem arz eder; zira, yaptıracağınız konteyner evin, tasarım olarak sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması şarttır. Bunun yanında, fonksiyonelliği de göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Yaptırdığınız konteyner ev yalnızca tasarımsal olarak değil, kullanışlılık açısından da ihtiyaç duyduğunuz her şeyi size sunmalıdır. Gerek odaların genel planı gerek evin dekorasyonu en verimli şekilde yapılmalıdır. Bütçe de konteyner ev yaptırırken göz önünde bulundurulması gereken bir etmendir. Fiyat ve performans dengesinin iyi olduğu bir tasarım seçmeye her zaman özen göstermelisiniz.

Tamamlanan
Projeler

Devam eden projelerimiz ve tamamlanan projelerimizi buradan takip edebilirsiniz.

Konteyner İşçi Yemekhanesi ve Yatakhane Projesi
Konteyner İşçi Yemekhanesi ve Yatakhane Projesi
Niğde Konteyner Staff Yatakhane Projesi
Niğde Konteyner Staff Yatakhane Projesi
İmpa Üç Katlı İşçi Koğuşu Projesi
İmpa Üç Katlı İşçi Koğuşu Projesi
İkitelli Toplu Konutları Konteyner İşçi Yatakhane Projesi
İkitelli Toplu Konutları Konteyner İşçi Yatakhane Projesi