Konteynerler

Sandviç Panel Konteynerler
konteyner
Blok Konteyner
Blok Konteyner
Şantiye Konteynerleri
Şantiye Konteynerleri
Ofis Konteyner
Ofis Konteyner
Yatakhane Konteyner
Yatakhane Konteyner
Yemekhane Konteyner
Yemekhane Konteyner
Wc Duş Konteynerler
Wc Duş Konteynerler
Demonte Konteyner
Demonte Konteyner
Metropol Konteyner
Metropol Konteyner
Grup Konteynerler
Grup Konteynerler
Standart Konteyner
Standart Konteyner
Konteyner Evler
Konteyner Evler
Tek Kişilik Konteyner
Tek Kişilik Konteyner

Modern taşımacılık sektöründe büyük bir yere sahip olan konteyner yapıları, inşaat sektöründe de önemli bir yere sahiptir. Satılık konteyner seçenekleri, sunduğu kolaylık ve rahatlık nedeniyle şantiyelerde ve yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilir. En çok tercih edilen standart konteyner modelleri; çok amaçlı bir şekilde kullanım imkanı sunar. Bunun yanında, geleneksel binalara kıyasla daha uygun fiyatlı olan konteyner evler de yaşam alanlarında en çok tercih edilen yapılar arasındadır.
Konteyner modelleri
Konteyner modelleri, genel olarak tasarım ve boyut açısından farklılık gösterir. Standart konteynerler, boyut olarak çoğunlukla 3 metreye 7 metre şeklinde imal edilir. Elbette, müşterilerin ihtiyaç ve taleplerine bağlı olarak farklı ölçülere sahip konteynerler de imal edilebilir.

Konaklama amaçlı kullanılan konteyner modelleri, farklı ihtiyaç ve tercihlere göre tasarlanır. Bu yapılar, özellikle iç tasarım açısından büyük bir özgürlük sunar. Kullanıcılar, kişisel zevk ve ihtiyaçlarına göre konteyner ölçüleri ve konteyner tasarımları üzerinde değişiklik yapabilir. En kullanışlı konteyner modelleri, modüler bir yapıya sahip olup farklı konteyner modelleri bir araya getirilere daha büyük yapıların oluşturulmasına olanak tanır.
En kullanışlı ve en ucuz konteyner modelleri arasında; tek odalı standart konteynerler yer alır. Bunlar, daha kompakt bir yaşam alanı sunar ve biraz daha minimalist bir seçimdir. Özellikle geleneksel evlere güzel bir alternatif oluşturan bu yapılar, tiny house çözümleri için de kullanılabilir. Çoğu zaman güneş enerjisi gibi çözümler ile donatılan konteynerler, sürdürülebilirlik açısından da ön plana çıkar.

Konteyner Fiyatları

Konteyner fiyatları, modelden modele değişiklik göstermektedir. Zira bir konteynerin sahip olduğu özellikler ve üretiminde kullanılan materyal, fiyatını büyük oranda değiştirecektir. Özel tasarım olarak üretilen konteynerlerde ise ürünün ebatları ve genel tasarımı fiyatlarda büyük değişiklikler yaratabilmektedir. Örneğin, birkaç odalı olarak ya da standart konteynerlere kıyasla daha büyük ebatlarda tasarlanan konteynerler, yüksek fiyatlı olabilmektedir.
Bunun yanında, konteynerler, pek çok acıdan masrafsız ürünlerdir. Bir vinç veya forklift yardımıyla bırakılan konteynerler, işçilik ya da kurulum masrafı çıkarmazlar. Ayrıca, konteynerler, bakıma ihtiyaç duymaz, uzun ömürlü bir şekilde rahatlıkla kullanılabilir.
Alyans Prefabrik, sunduğu en ucuz konteyner modelleri ile her bütçeye uygun ürünlere sahiptir. Eğer kaliteli ve kullanışlı konteyner modellerimizin fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız, bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Çözümler İçin Konteynerler

Konteynerler, hızlı çözümler olarak ön plana çıkar. En uygun konteyner fiyatları 2023 ile sunulan bu ürünler, yalnızca fiyatlarıyla değil, rahat ve hızlı kurulumları ile de ön plana çıkar. Fabrikada üretilip müşteriye ulaştırılan bu yapılar, bir vinç veya forklift yardımıyla yerleştirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Bazı konteynerlerde ihtiyaca bağlı olarak su veya elektrik tesisatı da bulunabilir. 

Özellikle şantiyelerde veya geçici yaşam alanlarında kullanılan konteynerler, tüm ihtiyaçları hızlı bir şekilde karşılayabilir. Bu yapılar, doğal afet ve benzeri durumlarda ortaya çıkan acil konaklama ihtiyacına karşı da birebirdir. Konaklama, tuvalet ve duş gibi ihtiyaçların tamamını karşılamak için kullanılabilen konteynerler, her türlü ihtiyacı hızlı bir biçimde karşılar. 
Alyans Prefabrik tarafından kaliteli ve uygun fiyatlı materyaller ile tasarlanan konteyner yapılar; arsa veya bahçe gibi alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. İmarı bulunmayan yerlere gerekli izinler alındıktan sonra konulabilen konteynerler, çok amaçlı bir şekilde kullanılabilir. İster konaklama ister depo olarak kullanılabilen bu yapılar, Alyans Prefabrik’in en uygun konteyner fiyatları 2023 üzerinden müşterilere sunulur.

Hazır Konteyner Modelleri ve Özellikleri

Hazır konteyner modelleri, fabrikada üretilen ve konaklama amacıyla kullanılabilen yapılardır. Hızlı bir biçimde kurulabilmeleri ve taşınabilirlikleri nedeniyle geçici durumlar için hızlı çözümler sunar. En çok kullanılan konteyner tipleri arasında tek odalı konteynerler, çift odalı konteynerler, modüler konteyner yapılar ve konteyner yaşam alanları yer alır.
En çok tercih edilen konteyner modelleri arasında yer alan tek odalı konteynerler, sundukları küçük ancak kullanışlı alan sayesinde çok amaçlı bir şekilde kullanılabilir. Genelde tek odalı olan bu yapılar; isteğe bağlı olarak depo, çalışma alanı ya da konut olarak kullanılabilir. Özellikle arsalarda veya inşaat yapmanın mümkün olmadığı yerlerde kullanılan bu yapılar, şantiyelerde de tercih edilir. Tek kişilik konteynerler; ofis veya stüdyo olarak kullanmak için de idealdir.

Biraz daha geniş bir alana ihtiyaç duyan kişiler ise çift odalı konteynerlerden faydalanabilir. Birden fazla kişiye konaklama imkanı sunan bu yapılar, çoğunlukla içeriğinde birden fazla alana yer verebilir. Örneğin, tek kapılı yapılarda bir alan konaklama diğer oda ise farklı bir amaçla kullanılabilir. Bir kişinin rahatlıkla konut olarak kullanabileceği bu konteyner modeli, uygun fiyatlı bir çözüm olarak arsalarda sıklıkla tercih edilir. İki ayrı odadan oluşan çift kapılı konteynerler ise daha çok ofis veya stüdyo olarak tercih edilir. Şantiyelerde yoğun bir biçimde kullanılan bu tür yapılar, az alan kaplamaları ve uygun fiyatlı olmaları ile ön plana çıkar.
Birden fazla konteynerin bir araya getirildiği modüler konteyner yapılar ise daha geniş ve işlevsel bir yaşam alanı sunar. İstenen sayıda konteynerin birleştirilmesiyle çok odalı bir yapının ortaya koyulduğu bu yapılar; ailelerin veya geniş ekiplerin kullanımı için birebirdir.

Konteyner yaşam alanları ise genelde daha büyük ve özel tasarım yapılardır. Büyük ailelerin ve çok sayıda kişinin rahatlıkla kullanabileceği bu tür yapılar, bir yaşam alanından ihtiyaç duyulan her türlü hizmeti içinde barındırır. Çoğunlukla elektrik ve su tesisatının hazır olarak sunulduğu bu yapılar; modüler konteynerlere benzer bir biçimde birkaç farklı konteynerin birleşiminden oluşabilir. Konteyner yaşam alanlarında genelde banyo, tuvalet, yatak odaları ve ortak yaşam alanı gibi farklı analar bulunur. Arsalarda ve inşaat yapmanın mümkün olmadığı arazilerde kullanılan bu yapılar; geleneksel yöntemlerle inşa ettirilen evlere kıyasla çok daha uygun fiyatlı ve kullanışlıdır.

Arsanıza En Uygun Konteyner Modelleri

Arsanıza en uygun konteyner modellerinden, Alyans Prefabrik kalitesi ile faydalanabilirsiniz. İstediğiniz boyutlarda üretilebilen konteynerler ister tek ister çift odalı olarak tasarlanabilir. Her türlü ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayan bu yapılar, en uygun fiyatlardan size sunulur. Çevrecilik ve sürdürülebilirlik yönünden ön plana çıkan bu yapılar; size rahat ve konforlu bir yaşam alanı sunar.
 

Bize Ulaşabilirsiniz.

Prefabrik modellerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak, fiyat teklifi almak veya sipariş vermek isterseniz, iletişim sayfamızdaki formu doldurabilir veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek
için 7/24 çalışıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tarafımıza sıkça sorulan bazı soruları aşağıda sizler için cevaplandırdık. Aklınıza takılan diğer sorular için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Konteynerlerin Sizlere Sunduğu Avantajlar Nelerdir?
Konteynerlerin, pek çok avantajı da beraberinde getirir. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür: Kolay kurulum: Konteynerler, bir forklift veya vinç yardımıyla kurulacağı yere taşınır. Bir konteyner yapı, yerleştirildikten hemen sonra kullanıma hazırdır. Sürdürülebilirlik: Konteyner yapılar, birden fazla projede rahatlıkla kullanılabilir. Aynı konteyner yapıyı farklı bir yere taşıyarak orada kullanmak mümkündür. Enerji verimliliği: Konteyner yapıların en büyük avantajlarından birisi de sundukları enerji verimliliğidir. Son teknoloji yöntemler ile üretilen bu yapılar, üstün yalıtım özelliklerine sahiptir. Uygun fiyat: Konteyner yapılar, uygun fiyatları ile de ön plana çıkar. Masraflı olmayan konteynerler, konaklama için en hesaplı çözümler arasındadır.
Konteynerler Ortalama Kaç Günde İnşa Edilir?
Konteynerler, bir gün içerisinde tamamen kullanıma hazır hale getirilebilir. Fabrikada üretilen konteynerler, nakliye araçlarıyla hedefe götürülerek oraya yerleştirilir. Yerleştirildiği andan itibaren kullanıma hazır hale gelen bu yapılar, en hızlı konaklama seçenekleri arasındadır.
Konteynerlerin yapım süreci nasıl işler?
Konteynerlerin yapım süreci, müşteri ve üretici firmanın sürekli iletişim halinde bulunduğu bir süreçtir. Bu süreç şu şekilde işler: Müşteri, üretici firma ile iletişime geçerek istediği konteynerin detaylarını konuşur. Tasarım ve konteynerin genel özellikleri konusunda anlaşmaya varıldıktan sonra müşteri ile fiyat bilgisi paylaşılır. Müşterinin talepleri alındıktan sonra firma; konteyneri tasarlar ve üretim aşamasına geçer. Kaliteli materyallerden üretilen konteyner yapının imalatı süresince düzenli olarak kalite kontrol yapılır. Konteynerin herhangi bir eksiklik veya hata ile üretilmediğinden emin olunur. Üretim aşaması tamamlandıktan sonra bir nakliye aracı ile konteyner müşteriye ulaştırılır.
Konteynerlerde kişiselleştirme yapılabilir miyim?
Evet, sipariş ettiğiniz konteynerde istediğiniz gibi kişiselleştirme yapabilirsiniz. Konteynerin ebattı, genel tasarımı ve barındırdığı hizmetler; sizin tercihlerinize göre düzenlenir. Bunun konteyner fiyatları üzerinde etkili olacağını, özel tasarım konteynerlerin standart konteyner yapılara kıyasla biraz daha pahalı olabileceğini unutmamalısınız.
Konteyner yaptırmanın koşulları nelerdir?
Konteyner yaptırırken belirli koşulları göz önünde bulundurmak gerekir. Öncelikle, konteyner yapının nerede kullanılacağı düşünülmeli, kullanılacağı yerdeki genel ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalı ve tasarım buna göre tamamlanmalıdır. Yapının tasarımı ve kişiselleştirmesi de bu noktada önem arz eder; zira, yaptıracağınız konteynerin, tasarım olarak sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması şarttır. Bütçe de konteyner yaptırırken göz önünde bulundurulması gereken bir etmendir. Fiyat ve performans dengesinin iyi olduğu bir tasarım seçmeye her zaman özen göstermelisiniz.

Tamamlanan
Projeler

Devam eden projelerimiz ve tamamlanan projelerimizi buradan takip edebilirsiniz.

Konteyner İşçi Yemekhanesi ve Yatakhane Projesi
Konteyner İşçi Yemekhanesi ve Yatakhane Projesi
Niğde Konteyner Staff Yatakhane Projesi
Niğde Konteyner Staff Yatakhane Projesi
İmpa Üç Katlı İşçi Koğuşu Projesi
İmpa Üç Katlı İşçi Koğuşu Projesi
İkitelli Toplu Konutları Konteyner İşçi Yatakhane Projesi
İkitelli Toplu Konutları Konteyner İşçi Yatakhane Projesi