• Anasayfa
  • Blog
  • Konteyner Şantiyeler ile Taşınabilir ve Esnek İnşaat Çözümleri
Konteyner Şantiyeler ile Taşınabilir ve Esnek İnşaat Çözümleri
05 Haziran 2023

Konteyner Şantiyeler ile Taşınabilir ve Esnek İnşaat Çözümleri

Konteyner şantiyeler, inşaat süreçlerini çok daha hızlı bir hale getirir. Alyans Prefabrik tarafından hazırlanan konteyner şantiyeler, saatler içerisinde kurularak bir veya birkaç gün içerisinde tamamen kullanıma hazır hale gelir. Sundukları çok sayıda avantaj nedeniyle giderek artan bir şekilde kullanılan prefabrik sosyal tesis binaları, şantiyeler başta olmak üzere pek çok yerde kullanılır. Üstelik hem malzeme kalitesi hem de kurulum kolaylığı ile ön plana çıkan konteyner şantiye yapıları, esnek inşaat çözümleri sunar ve proje verimliliğini arttırır.

İnşaat alanında çığır açan çözümler sunan konteyner şantiyeler hakkında daha fazla bilgi almak için içeriğimiz okumaya devam edebilirsiniz.

  • Tamamen Taşınabilir Yapılar

Konteyner şantiyeler; sundukları kolay taşınabilirlik özelliği sayesinde birden fazla inşaat projesinde rahatlıkla kullanılabilir. Üstelik, kolay bir şekilde sökülen bu yapıların taşıma süreci de fazlasıyla kolaydır.
Araçlar vasıtasıyla kolay bir şekilde taşınabilen prefabrik yapılar, hedef konumda rahatlıkla yeniden inşa edilerek yeniden kullanıma hazır hale getirilebilir.

  • İhtiyaçlara Göre Tasarlanmış Yapılar

Konteyner şantiyeler; bir inşaat alanında ihtiyaç duyulabilecek her şey göz önünde bulundurularak hazırlanır. Şantiye çalışanlarının daha iyi dinlenmesini, daha sağlıklı beslenmesini ve ihtiyaçlarını daha kolay gidermesini sağlayan bu yapılar, çalışanların motivasyonlarını arttırır. Operasyonların daha verimli ve hızlı bir şekilde sürdürülmesini sağlayan bu durum, firmanın zamandan ve maliyetten tasarruf etmesini sağlar.

  • Hızlı Kurulum

Alyans Prefabrik tarafından sunulan prefabrik yapılar; kolay ve hızlı bir şekilde kurulmalarıyla ön plana çıkarlar. Bir prefabrik yapının kurulması, yeterince hızlı yapılırsa, yalnızca saatler içerisinde gerçekleştirilebilir. İdeal bir kurulum hızıyla yapıldığı takdirde, bir prefabrik yapı, bir ya da en geç birkaç gün içerisinde tamamen kullanıma hazır hale gelir. 

Bu süre yapının büyüklüğü ve kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, büyük bir prefabrik yatakhane genellikle bir ya da birkaç gün içerisinde kurulurken, WC duş konteyner direkt olarak şantiye alanına bırakılır ve anında kullanıma hazır olur. 

  • Ekonomik Bir Çözüm

Her şeyden öte, konteyner şantiyeler, en ekonomik çözümler arasında yer alır. Seri üretim yönteminin kullanıldığı prefabrik yapılar, görece düşük maliyetli bir şekilde müşteriye sunulur ve kolay kurulum olanağı nedeniyle işçilik maliyeti minimumdur.
Ayrıca, defalarca kullanmaya olanak tanıyan prefabrik ve konteyner yapılar sayesinde her inşaat için ayrı bir şantiye kurma ihtiyacı da ortadan kalkar. Farklı projelerde kullanılabilecek olan konteyner şantiyeler, yatırımcılara ve inşaat firmalarına tasarruf imkanı tanır.

  • Esnek Kullanım Alanı

Konteyner şantiyeler ve prefabrik yapılar, esnek bir kullanım alanı tanır. Bu yalnızca bir yapının farklı projelerde kullanılmasıyla ilgili değildir. Bir prefabrik yapı, farklı amaçlar için de kullanılacak şekilde tasarlanabilir.

İhtiyaçlara göre özelleştirilebilen ve farklı şekillerde tasarlanabilen prefabrik yapılar, gerekirse farklı konteyner birimleri ile birleştirilerek daha farklı amaçlar için kullanılabilir. Böylece, bir prefabrik yapı; ofis alanı, yemekhane ya da depo olarak rahatlıkla kullanılabilir.

  • Kaliteli ve Sağlam Yapılar

Alyans Prefabrik tarafından sunulan konteyner şantiyeler, kaliteli ve sağlam materyalden üretilip en az bakım gerektirecek şekilde tasarlanır. 

Fabrikadaki seri üretim aşamasında sıkı bir kalite kontrol aşamasından geçen her bir yapı birimi, herhangi bir hataya veya kusura yer bırakmayacak şekilde incelenir. Bu süreçlerin sonunda, üstün kaliteleri ve benzersiz mukavemetleri ile ön plana çıkan Alyans Prefabrik konteyner şantiyeler müşteriye sunulur. 

Üstelik, Alyans Prefabrik; tüm müşterilerine, yapıları özelleştirme imkanı sunar. Her türlü hasara ve iklim koşuluna dayanıklı olan prefabrik yapılar, tamamen müşterilerin ihtiyaçlarına ve isteklerine uygun olarak tasarlanır.