Alyans Dizayn

Hafif Çelik Binalar

Modern yaşamın gereği olarak gelişen teknolojiye uygun yenilikçi çözümler üretmeyi hedefleyen firmamız, tecrübeli bir yönetici ekibin liderliğinde genç ve dinamik bir yapılanmayla, her yeni projede bir adım ileri gitmeyi kendine ilke edinmiştir.

Sektörün en çok ihtiyaç duyduğu , yaşam alanları , endüstriyel , ticari ,eğitim , sağlık , askeri yapılar, hangar depo alanları tanıtım ofisleri gibi birçok alanda yaptığımız ekonomik ve son derece sağlam tasarımlarımız ile geleceğin mimarisine ışık tutmaya devam ediyoruz.

Hafif Çelik Binalar

Alyans Prefabrik

TEK KATLI HAFİF ÇELİK BİNALAR

Alyans Prefabrik

ÇİFT KATLI HAFİF ÇELİK BİNALAR

Çelik, depreme en iyi karşılık veren malzemelerdir. Esnekliğinin ahşaba oranla 21, betonarmeye (beton+demir donatı) oranla 10 kat fazla oluşu, kötü zeminli bölgelere tam uyum sağlar.
Alyans Prefabrik

Güvenli Yaşam Alanı

Kalite testlerinden geçen çelik malzeme emniyet ve güvenlik bakımından tam not almıştır. Uluslararası inşaat sektöründe belirlenen standartlara uygun olarak üretilir. Kontrolü kolaydır. Yangın gibi olumsuz durumlarda kolay kontrol sağlanır.
Alyans Prefabrik

Akıllı Ev Teknlolojisi

Mimari, elektrik ve mekanik çözümlerde büyük kolaylık ve esneklik sağlar. Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konularında benzersiz avantajlara sahiptir. Kullanıcılara yüksek yapı fiziği olanakları sunar.
Alyans Prefabrik

Ekonomik

Kullanılan malzemeler hafiftir. Bu durum işçiliğin daha az olmasına yol açmaktadır. Sonuçta toplam maliyet azalır. Montaj işlemleri betonarme yapılara oranla daha kısa zamanda yapılabilmektedir. Betonarme olarak inşa edilen ve bir yıl süren inşa süresi çelik yapı teknolojisiyle bir iki ay içinde tamamlanabilmektedir.
Alyans Prefabrik

Kullanım Çeşitliliği

Çelik malzemeler kullanılarak yapılan yapılar arasında alışveriş merkezleri, havaalanındaki yapılar, uçak hangarları, asansör kule sistemleri, baz istasyon sistemi gibi çok çeşitli yapılar bulunmaktadır.